Jaki jest cel zarządzania tożsamością?
Usługi

Jaki jest cel zarządzania tożsamością?

W każdej firmie jest gromadzonych i przechowywanych mnóstwo danych. Nie każdy pracownik musi mieć dostęp do wszystkich. Dostęp ten można uniemożliwić decydując się na zarządzanie tożsamością.

Na czym to polega?

Zarządzanie tożsamością to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w systemach informatycznych danej firmy. Istotne jest to, że zarządzanie tożsamością to procedury, które mogą zostać wprowadzone w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od jego wielkości. Zarządzanie tożsamością w systemach informatycznych pozwala wyeliminować zagrożenia, które na ogół są wynikiem niefrasobliwości pracowników.

W firmach, w których występuje system informatyczny do zarządzania tożsamością dostęp do pewnych danych zyskują tylko określone osoby. Wszystkie działania użytkowników, które są nieuprawnione i podejrzane, w firmach, w których wdrożono system informatyczny do zarządzania tożsamością są wykrywane bardzo wcześnie.

Jakie możliwości mają systemy zarządzania tożsamością?

System zarządzania użytkownikami został opracowany tak, aby był prosty w obsłudze i funkcjonalny. System zarządzania użytkownikami umożliwia monitorowanie aktywności wszystkich uwierzytelnionych użytkowników. Ponadto system zarządzania użytkownikami pozwala natychmiast reagować na naruszenia zasad bezpieczeństwa. Zarządzanie tożsamością i dostępem pozwala jasno określić procedury, kto ma prawo dostępu do firmowych danych. Zarządzanie tożsamością i dostępem zmniejsza ryzyko wycieku danych.