Jak działają barwniki żywnościowe?
Handel

Jak działają barwniki żywnościowe?

Dzieci uwielbiają wszystko co kolorowe, dlatego producenci stosują różne barwniki żywności, aby zachęcić konsumenta do zakupów. Nie wszystkie są jednak naturalne i zdrowe, a te sztuczne często niewykazywane są w składzie poszczególnych produktów.

Jeżeli chcemy kupować słodycze dla dzieci, warto wybrać sklep ze zdrową żywnością, tutaj na pewno słodycze i inne produkty mają tylko naturalne składniki, dzięki czemu nie musimy obawiać się o szkodliwe E. Sklep zdrowa żywność zaprasza do zapoznania się z pełnym asortymentem, także w dziale słodyczy.

E 102 to kolor pomarańczowy

Kupują słodycze dla najmłodszych, często zwracamy uwagę na to, żeby były kolorowe. Warto jednak zwrócić uwagę również na ich skład, albowiem często im bardziej kolorowe cukierki, tym więcej posiadają sztucznych barwników. Zdrowa żywność sklep także ma w swojej ofercie słodycze, ale są one zawsze zdrowe, a barwniki stosowane w nich są tylko naturalne. Powinniśmy częściej odwiedzać sklep z ekologiczną żywnością, gdzie zagwarantowane są właśnie ekologiczne dodatki i barwniki. Dla przykładu E 102, odpowiedzialny za kolor pomarańczowy można zastąpić kurkumą bądź inną mocno barwiącą przyprawą.

Uważaj na barwniki w produktach

Mało kiedy mówi się o tym, że barwniki w produktach są szkodliwe, głównie ze względu na ich znikomą ilość. Mimo to warto wiedzieć, że barwniki lubią uczulać i wywoływać alergie skórne czy niestrawności żołądkowo jelitowe.

Wybierając sklep ze zdrową żywnością online, mamy pewność, że żadna z takich sytuacji nie zaistnieje. Nawet jeżeli produkty bezglutenowe sklep zaoferuje w formie barwionej, zawsze będą się tam znajdowały barwniki naturalne, zgodne z normami przyjętymi przy produkcji żywności ekologicznej.