Zarządzanie dostępem I tożsamością w organizacji
Usługi

Zarządzanie dostępem I tożsamością w organizacji

Nie wszyscy pracownicy danej organizacji powinni mieć dostęp do poufnych danych. Firmy, które chcą dobrze realizować politykę bezpieczeństwa systemów IT, powinny wdrożyć zarządzanie tożsamością.

Systemy do zarządzania tożsamością

Zarządzanie tożsamością to oprogramowanie, które wspiera każdą organizację w realizacji opracowanej i obowiązującej w niej polityki bezpieczeństwa. Zarządzanie tożsamością pozwala zapobiec wyciekowi i kradzieży danych osobowych pracowników, kontrahentów i klientów.

Ponadto system informatyczny do zarządzania tożsamością zapewnienia bezpieczeństwo informacjom poufnym, których wyciek lub kradzież mogą narazić organizację na straty wizerunkowe i finansowe. Zarządzanie tożsamością w systemach informatycznych z uwagi na wysokie koszty jeszcze niedawno wdrażane było tylko w wielkich firmach. Obecnie pojawiły się nowe rozwiązanie, dzięki którym zarządzanie tożsamością w systemach informatycznych może wdrożyć każda firma.

Jakie możliwości ma system zarządzania użytkownikami?

Niskie koszty wdrożenia sprawiają, że system zarządzania użytkownikami decyduje się stosować coraz więcej firm. System do zarządzania użytkownikami jest prosty w obsłudze i posiada szereg niezwykle przydatnych funkcji. Zarządzanie tożsamością i dostępem umożliwia personalizację domyślnych i wspólnych kont. Na każdy incydent naruszenia zasad bezpieczeństwa system zarządzania użytkownikami reaguje błyskawicznie. Zarządzanie tożsamością i dostępem minimalizuje ryzyko włamań do systemu IT.