Wszystko w jednym miejscu
Budowa i remont

Wszystko w jednym miejscu

Każdy, kto budował dom lub chociażby tylko robił większy remont, na pewno nie raz denerwował się, że wybrany przez niego sklep budowlany posiada być może całkiem szeroką ofertę, ale kiedy przychodzi co do czego, jeden skład budowlany. Trzeba odwiedzać jeden market budowlany po drugim, a nawet spora hurtownia budowlana nie jest nam w stanie pomóc. Znajdziemy w niej połowę potrzebnych nam rzeczy, a reszty będziemy poszukiwać w tuzinie kolejnych sklepów. Sytuację zaczyna zmieniać pojawianie się sklepów internetowych.

Skąd takie wielkie problemy?

Nie jest oczywiście tak, że jakaś hurtownia materiałów budowlanych jest ubogo zaopatrzona. Chociaż i takie przypadki się zdarzają. Typowy budowlany sklep to sklep, w którym po prostu nie da się wszystkiego zmieścić i taki sklep z materiałami budowlanymi jest w stanie współpracować tylko z ograniczoną grupą podmiotów.

Efektem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim to, że jego oferta jest ograniczona. Typowy sklep ogólnobudowlany będzie się starał posiadać szeroki przegląd różnego rodzaju technologii i rozwiązań, ale trzeba mieć na uwadze, że idealnego rozwiązania dla nas pewnie nie będzie.

W Internecie jest inaczej

Sklep materiały budowlane musi mieć dostępne, a kwestia dostępności wygląda nieco inaczej w Internecie. Tutaj wiele można automatyzować, a kwestie podaży przenosić bezpośrednio na producentów. Sklep budowlany online sam w sobie materiałów nie ma nigdy, przez co nie powstaje żadna dodatkowa bariera. Hurtownia materiałów budowlanych staje się de facto bezpośrednim połączeniem pomiędzy klientem-konsumentem a realnym producentem konkretnych rozwiązań.