Wpłaty i wypłaty kryptowalut
Usługi

Wpłaty i wypłaty kryptowalut

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, ale wciąż wiemy o nich stosunkowo niewiele i większość z nas tak naprawdę nie potrafi się nimi posługiwać. Nie wiemy, jak wypłacić bitcoin bez podatku i nie wiemy też, jak wypłacić bitcoin anonimowo. W rzeczywistości jest to bardzo proste i każda osoba po przeczytaniu tego tekstu będzie umiała to zrobić bez najmniejszego nawet problemu.

Najpierw musimy kupić kryptowalutę

Zanim zaczniemy zastanawiać się, jak wypłacić bitcoin, musimy go zdobyć. Do tego celu potrzebna jest portmonetka internetowa. Założymy ją sobie anonimowo i za darmo w jednym z programów, które można zainstalować na komputerze lub telefonie. Te programy też są w pełni darmowe.

Podobnie jak późniejsze korzystanie z nich. Za pomocą takiego programu wchodzimy na giełdę kryptowalut lub udajemy się do specjalnego kantoru internetowego, gdzie walutę kupujemy za pieniądze tradycyjne. Na to jest dużo sposobów i nie różnią się one za bardzo od dokonywania typowych zakupów w Internecie. 

Czas spieniężyć kryptowaluty

Jak wypłacić kryptowaluty? Pomoże nam w tym chociażby najzwyklejszy bankomat. Szybka wymiana kryptowalut na złotówki lub inne waluty możliwa jest na wiele sposobów, ale zazwyczaj najprostszą z nich jest skorzystanie z programu do tworzenia portmonetek, który jednocześnie ma kontakt z giełdą i obsługuje system BLIK.

Wtedy wystarczy tylko podejść do bankomatu i skorzystać z BLIKa tak, jak przy wszystkich innych wypłatach. Wpisujemy kod, potwierdzamy go w aplikacji i z bankomatu zupełnie anonimowo i bez podatku wyskakują nasze pieniądze. Alternatywne opcje wymagają przesłania wymienionych pieniędzy na nasze konto bankowe.