Usługa zasługująca na uwagę
Nieruchomości

Usługa zasługująca na uwagę

Stosunkowo niedawno na polskim rynku nieruchomości pojawiła się nowa usługa – zarządzanie najmem. Oferuje ją niejedna agencja nieruchomości, a chętnych z miesiąca na miesiąc przybywa. Na czym polega zarządzanie najmem? Dlaczego warto na nie postawić?

Kto może skorzystać?

Zarządzanie najmem to usługa kierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw oraz firm. Może dotyczyć zarówno mieszkań prywatnych, jak i obiektów biurowych oraz handlowych. Zapewnia bezpieczeństwo właścicielowi nieruchomości, a jednocześnie zdejmuje z niego szereg obowiązków.

Na czym to polega?

Zarządzanie najmem to usługa, która obejmuje szereg działań. Na ogół rozpoczyna się od poszukiwania najemcy i przygotowania umowy najmu, kiedy ten się znajdzie. Agencja nieruchomości oferująca zarządzanie najmem proponuje swoim klientom również negocjacje dotyczące warunków wynajmu.

Bierze na siebie kwestie związane z wszelkimi opłatami, monitorując to, czy najemca opłaca wszystko zgodnie z terminem. Mówiąc krótko: agencja nieruchomości zajmująca się zarządzaniem najmem zdejmuje z właściciela nieruchomości praktycznie wszystkie obowiązki.

Jaka wiedza jest wymagana?

Zarządzanie mieszkaniami czy innymi nieruchomościami wymaga naprawdę wysokich kwalifikacji zawodowych. Agencja nieruchomości musi w związku z tym zatrudniać najlepszych specjalistów, którzy mają wiedzę z zakresu prawa, bezpieczeństwa użytkowania nieruchomości, administrowania nieruchomością. Bez tej wiedzy właściwe zarządzanie mieszkaniami i innymi nieruchomościami jest po prostu niemożliwe.