Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Greifswaldzie - dlaczego warto?
Zdrowie

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Greifswaldzie – dlaczego warto?

Szpital uniwersytecki w Greifswaldzie cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów – także tych zagranicznych. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż uniwersyteckie centrum kliniczne położone w tym pięknym mieście charakteryzuje się bardzo wieloma zaletami. Dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Po pierwsze – najwyższa jakość

Jedną z podstawowych cech, która wyróżnia niemiecki uniwersytecki szpital kliniczny jest najwyższa jakość usług. Niemiecka opieka medyczna jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Wynika to nie tylko z obecności wysokiej klasy specjalistów, ale także z przeprowadzania wielu badań klinicznych, dostępu do nowoczesnej technologii medycznej oraz stosowania najnowocześniejszych metod leczenia. Dodatkowo szpital ma wiele klinik i oddziałów, co pozwala zaoferować pacjentowi kompleksową opiekę. Dlatego też pacjenci korzystający z usług szpitala uniwersyteckiego mogą liczyć na szybką i trafną diagnozę oraz skuteczne leczenie.

Po drugie – komfortowe warunki pobytu

Niemiecki uniwersytecki szpital – oprócz leczenia na najwyższym poziomie – oferuje swoim pacjentom także bardzo komfortowe warunki pobytu. Pacjent jest zakwaterowany w wygodnym pokoju (jedno – lub dwuosobowym), otrzymuje smaczne i zdrowe posiłki, ma dostęp do telewizji, gazety lub książek, ma zapewnione usługi pralnicze, zestawy higieniczne i codzienną wymianę ręczników oraz pościeli. Dodatkowo może skorzystać z codziennego cateringu lub kafeterii. Jednocześnie placówka zapewnia bezpłatny parking oraz dostęp do internetu.

Po trzecie – cena

Najwyższa jakość usług plus komfortowy pobyt w szpitalu wcale nie wiąże się ze zbyt wygórowaną ceną. Niemiecki uniwersytecki szpital podlega pod cenowy system DRG, według którego ceny za leczenie są ustawowo regulowane. W praktyce oznacza to, iż szpital nie może sam ustalać cen. A to wszystko sprawia, iż koszty leczenia w niemieckim szpitalu wcale nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Pacjent może dopłacić jedynie za indywidualne wymagania lub lepsze warunki pobytu.

Oprócz wszystkich wymienionych cech Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Greifswaldzie charakteryzuje się jeszcze miłą, empatyczną i profesjonalną kadrą, nowoczesnymi budynkami i pokojami oraz niezwykle przyjemna okolicą. To wszystko sprawia, iż warto skorzystać z usług tej placówki medycznej.