Torebki nie tylko na zakupy
Moda

Torebki nie tylko na zakupy

Torebki shopper to rozwiązanie, które z miesiąca na miesiąc staje się w naszym kraju coraz bardziej modne. Można wręcz powiedzieć, że jest to obecnie prawdziwy boom, chociaż tego typu torebki znane są już dosłownie od dziesięcioleci. Jak bardzo wiele podobnych propozycji, torebki shopper pochodzą zza oceanu, o czym więcej za chwilę, ale dzisiaj oczywiście najczęściej będziemy wybierać propozycje, jakie oferuje nam polski producent torebek.

Jaki to rodzaj torebek?

Torebki shopper są bardzo charakterystyczne. Ich zadaniem było bowiem pierwotnie zastępowanie tradycyjnych toreb papierowych, jakie Amerykanki wykorzystywały na zakupach. W pewnym momencie po prostu pojawiła się moda, która mówiła, że wykorzystywanie takich wyrzucanych zaraz po zakupach toreb to zły pomysł, rozwiązanie nie ekologiczne, a zamiast nich zaprezentowano właśnie takie torby na zakupy.

Nie są to oczywiście typowe torby na zakupy, bo przede wszystkim są to torebki damskie, ale ich rozmiar pozwalał na zmieszczenie w nich spokojnie niewielkich zakupów. A o to właśnie chodziło.

Wszechstronne torebki zakupowe

Dzisiaj takie torebki typu shopper mają znacznie szersze zastosowania. Traktuje się je raczej jako torebki biznesowe damskie, ponieważ bez najmniejszych problemów można w nich zmieścić przenośny komputer, sporo innej elektroniki, a także masę najróżniejszych dokumentów.

W ten sposób torba na zakupy stała się ważnym elementem wyposażenia businesswoman tym bardziej, że jej typowo zakupowy charakter został już dawno zapomniany i jedyne, co pozostało, to różnego rodzaju eleganckie materiały i wykończenia. Dzisiaj jest to po prostu torebka wyjściowa.