Poznajmy bliżej ortezy
Zdrowie

Poznajmy bliżej ortezy

Sklep ortopedyczny online na pewno nie jest miejscem, które przeżywałoby jakieś wielki oblężenie. Korzystają z niego przede wszystkim osoby, które skorzystać z jego oferty muszą i nie mają lepszego wyjścia. Dla nich jest to sklep rehabilitacyjny, gdzie kupują rzeczy niezbędne do powrotu do zdrowia.

Coraz więcej osób może się tam jednak świadomie zaopatrywać w rzeczy, które pomogą w rehabilitacji bądź ułatwią powrót do pełnej sprawności po drobnych urazach. Są to rzeczy, które nie są konieczne i na pewno nie są w żaden sposób niezbędne, przynajmniej w omawianych sytuacjach, ale bardzo ułatwiają życie. Czymś takim są między innymi ortezy.

Kiedy zakładamy ortezy?

W większości przypadków, kiedy zakładamy ortezy, są one niezbędne. Pełnią rolę ochrony kręgosłupa czy stanowią alternatywę dla gipsu. Są od gipsu o niebo praktyczniejsze, chociaż niestety ich zastosowanie jest ograniczone. Coraz częściej zaczynamy je też doceniać w kwestiach związanych z rehabilitacją, gdzie ortezy chronią osoby rehabilitujące się przed przeciążeniami czy urazami, jakie mogłyby mieć miejsce w czasie ćwiczeń.

Ortezy konieczne i ortezy przydatne

Czasami ortezy są konieczne. Takie urządzenia ortopedyczne w zasadzie nie mają alternatywy, jeśli stosowane są w przypadku urazów kręgosłupa. Albo orteza, albo gips na całe ciało i unieruchomienie na długie tygodnie. Częściej jednak ortezy to element zalecane, ale nie konieczne. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie możliwe jest uzyskanie odpowiedniego efektu bez gipsu, a także tam, gdzie gips nie jest konieczny, ale usztywnienie stawu mogłoby być korzystne. Ortezy są ogólnie nieporównanie wygodniejsze od gipsu.