Podstawowe rodzaje mieszalników
Handel

Podstawowe rodzaje mieszalników

Każdy właściciel nowoczesnego gospodarstwa rolnego powinien zainwestować w funkcjonalne i praktyczne urządzenia rolnicze, które podnoszą tempo i efektywność codziennych prac. Wśród takich urządzeń znajdują się nie tylko silosy, wagi czy różnorodne maszyny do śrutowania, ale też mieszalniki pasz. I to właśnie te ostatnie są niezwykle przydatne w gospodarstwach zajmujących się produkcją gotowych mieszanek, gdyż nie tylko ułatwiają samą pracę, ale też zmniejszają koszty produkcyjne.

I chociaż wykorzystywane są przede wszystkim w dużych gospodarstwach, to coraz częściej sięgają po nie także te osoby, które produkują paszę na własny użytek. A ponieważ niemal każdy producent mieszalników posiada ich różne warianty, to każdy może wybrać taki, który najbardziej mu odpowiada. 

Rodzaje mieszalników do paszy

Mieszalnik pasz pionowy jest jednym z najpopularniejszych z tej grupy urządzeń. W tym przypadku elementem mieszającym jest specjalny ślimak podający paszę z dołu do góry, który jest umieszczony w specjalnej rurze osłonowej. Cały proces polega na tym, iż mieszana pasza najpierw opada w dół, a następnie jest podnoszona do góry – i w ten sposób powstaje gotowy produkt. Czas mieszania wynosi od kilku do kilkunastu minut i jest uzależniony od ładowności mieszalnika. Po upływie tego czasu następuje wyładunek paszy, która może być umieszczona w silosie, załadowana na wóz transportowy lub zaworkowana. 

Inny rodzaj mieszalników

Poziomy mieszalnik pasz jest dedykowany zwłaszcza tym producentom, którym zależy na wysokiej jakości mieszanki. W tym przypadku załadunek następuje ze zbiornika buforowego, który zazwyczaj jest umieszczony nad mieszalnikiem. Natomiast sam układ mieszający jest mieszadłem wstęgowym, który zapewnia bardzo wysoki stopień homogenności mieszanki. Dużą zaletą takiego mieszalnika jest wysoka jakość mieszanki, krótki czas mieszania oraz bardzo szybki wyładunek wymieszanej paszy. Dlatego też ten rodzaj mieszalnika jest stosowany przede wszystkim w dużych liniach mieszalniczych. 

Mieszalniki pasz to bardzo przydatne i funkcjonalne urządzenia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego większego gospodarstwa. Na szczęście ich wybór jest tak duży, iż każdy znajdzie taki, który spełni jego wszystkie oczekiwania.