Nie jesteś pewny, których części potrzeba?
Motoryzacja

Nie jesteś pewny, których części potrzeba?

Sklep motoryzacyjny bardzo często spotyka się z klientami, którzy oczywiście wiedzą, czego potrzebują, ale nie do końca. Jeśli hurtownia części samochodowych ma możliwość wysłania pracownika z klientem na parking, gdzie zaparkował swój samochód i weryfikacji, czego dokładnie potrzeba, można się kłopotu od razu pozbyć. Tylko co ma zrobić sklep motoryzacyjny internetowy, skoro tutaj oglądanie samochodu raczej nie wchodzi w grę. Ale czy na pewno? Są na to inne metody.

Identyfikacja po numerze VIN

Hurtownia motoryzacyjna jest w stanie dokładnie rozpoznać model samochodu klienta, jeśli tylko otrzyma od klienta numer VIN pojazdu. Sklep z częściami samochodowymi na tej podstawie ma możliwość sprawdzenia, czy dana część będzie pasowała.

Ma to wielkie znaczenie, kiedy sprzedawane są części samochodowe na odległość, ale absolutnie kluczowe jest to w sytuacji, kiedy mówimy o częściach używanych. Wtedy można porównać dane samochodu, z którego części zostały pobrane z danymi samochodu, do którego te auto części mają trafić. Jest to rozwiązanie proste i skuteczne.

W ten sposób minimalizujemy zwroty

Części samochodowe online VIN to dobre rozwiązanie dla wszystkich. Nie generuje dodatkowych kosztów, bo części samochodowe online VIN mają sprawdzany za darmo. Internetowy sklep motoryzacyjny ma dostęp do danych na temat samochodów w taki sam sposób, jak każda inna zainteresowana osoba. Jest to dostęp nieograniczony, ponieważ umożliwia go specjalna rządowa platforma, której celem jest przede wszystkim walka z kradzieżą pojazdów, ale ma też dużo innych zalet. Jedną z tych zalet jest właśnie ułatwienie kupowania części.