Najem długoterminowy samochodu: to się opłaca!
Motoryzacja

Najem długoterminowy samochodu: to się opłaca!

Osoby, które nie mają wystarczającej kwoty, aby kupić samochód za gotówkę, jeszcze do niedawna mogły ubiegać się o kredyt w banku. Dzisiaj możliwości jego sfinansowania jest znacznie więcej. Wynajem długoterminowy aut jest świetnym sposobem na posiadanie nowego samochodu.

Wynajem długoterminowy – jakie są korzyści?

Wynajem długoterminowy aut to oferta, która skierowana jest zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Wynajem długoterminowy aut polega na tym, że użytkownik odpłatnie korzysta z samochodu będącego własnością firmy, której specjalnością jest wynajem długoterminowy.

Przedsiębiorcy i osoby prywatne, które zdecydują się na wynajem długoterminowy każdego miesiąca płacą jedynie stałą ratę. Na jej wysokość wpływa wiele czynników, między innymi szacowany roczny przebieg. W przypadku zawarcia umowy na wynajem długoterminowy, najemca nie musi martwić się o koszty eksploatacji samochodu. W ramach opłaty otrzymuje ubezpieczenie, opony i usługi serwisowe.

Jaki czas obejmuje najem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to możliwość zawarcia umowy na różny okres. Minimalny okres, na jaki możliwy jest wynajem długoterminowy wynosi trzydzieści sześć miesięcy. Wynajem długoterminowy samochodu możliwy jest też na okres sześćdziesięciu miesięcy. Klienci, których interesuje wynajem długoterminowy samochodu mogą wybierać spośród aut różnych marek.

Najem długoterminowy jest alternatywą dla bankowego kredytu i leasingu. Gdy umowa na najem długoterminowy się kończy, można ją przedłużyć lub odkupić użytkowany samochód.