Kryteria wyboru mieszalnika do pasz
Handel

Kryteria wyboru mieszalnika do pasz

Podstawą efektywnego funkcjonowania gospodarstwa rolnego są nowoczesne urządzenia rolnicze (na przykład silosy bądź maszyny do śrutowania), które przyspieszają i ułatwiają wszelkie prace. Na szczególną uwagę zasługuje mieszalnik pasz, który pozwala na prawidłowe przygotowanie mieszanki paszowej dla zwierząt hodowlanych. Praktyczność i funkcjonalność takiego urządzenia sprawia, iż cieszy się ono coraz większym zainteresowaniem. I co ważne – każdy producent mieszalników posiada je w różnej opcji i wariantach. Dlatego też pojawia się pytanie – jak wybrać najlepszy mieszalnik? Oto kilka podstawowych kryteriów.

Mieszalnik do paszy – pionowy czy poziomy

Każdy producent mieszalników posiada w swojej ofercie dwa podstawowe typy tego urządzenia – pionowy i poziomy. Na jaki się zdecydować? Otóż wszystko zależy od oczekiwanych rezultatów. Mieszalnik pasz pionowy jest prosty w obsłudze, ekonomiczny i stosunkowo tani. Dlatego też doskonale sprawdzi się w standardowych gospodarstwach, w których produkcja paszy odbywa się na niewielką skalę.

Natomiast duże i zautomatyzowane gospodarstwa mogą zdecydować się na poziome mieszalniki pasz, które charakteryzują się dużą precyzją, szybkością działania oraz wysoką wydajnością, Dlatego też są doskonałym rozwiązaniem w profesjonalnej produkcji.

Podstawowe parametry mieszalnika pasz

Decydując się na zakup mieszalnika pasz warto zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry, które świadczą o jego jakości. Wśród nich warto wymienić: odpowiednią moc (optymalną dla danego gospodarstwa), system odpylający, wydajność (dostosowaną do skali produkcji), umiejscowienie worków odpylających (najlepiej gdy są umiejscowione w górnej części mieszalnika) i jakość rozdrobnienia. Jednocześnie warto zwrócić na samą jakość mieszalnika – materiał, grubość blach czy rodzaj połączeń. Nie bez znaczenia jest też obsługa urządzenia, która powinna być łatwa i intuicyjna.

Mieszalnik pasz to bardzo funkcjonalne urządzenie, które może usprawnić pracę w każdym gospodarstwie. Warto zdecydować się na jego zakup – tym bardziej, iż każdy producent mieszalników posiada w swojej ofercie ich bardzo szeroki wybór.