Jak zapobiec wyciekowi i kradzieży danych w firmie?
Usługi

Jak zapobiec wyciekowi i kradzieży danych w firmie?

Praktycznie w każdej firmie znajdują się dzisiaj komputery i oprogramowanie, które ułatwia wykonywanie wielu prac. Sporym wyzwaniem jest więc zapewnienie bezpieczeństwa danych. Dostępu do poufnych danych nie powinni posiadać wszyscy użytkownicy. Można im go uniemożliwić wdrażając zarządzanie tożsamością.

Jak zarządzać tożsamością?

Zarządzanie tożsamością to oprogramowanie, które umożliwia kontrolowanie dostępu użytkowników do danych, które znajdują się w zasobach danej firmy. Zarządzanie tożsamością sprawia, że dostęp do określonych danych zyskują jedynie konkretne osoby. Nieuwierzytelnieni użytkownicy w firmach, w których stosowane jest zarządzanie tożsamością w systemach informatycznych tracą dostęp do danych poufnych.

Oprogramowanie, które umożliwia zarządzanie tożsamością w systemach informatycznych jest skonstruowane w taki sposób, że natychmiast wykrywa każdą podejrzaną aktywność użytkownika. Co więcej, system zarządzania użytkownikami natychmiast powiadamia o tym administratora.

Jakie firmy powinny wdrożyć system do zarządzania tożsamością?

System zarządzania użytkownikami powinien zostać wdrożony w każdej firmie. System zarządzania tożsamością i dostępem to bowiem najbardziej skuteczny sposób zapobiegania wyciekowi i kradzieży poufnych danych.

System zarządzania tożsamością i dostępem został skonstruowany tak, aby umożliwiał bardzo szczegółową kontrolę dostępu. System zarządzania użytkownikami jest kompatybilny z wieloma systemami bezpieczeństwa. Firmy, które chcą wdrożyć system zarządzania tożsamością i dostępem nie muszą obawiać się wysokich kosztów.