Dobra kawa ze sprawdzonej palarni
Gastronomia

Dobra kawa ze sprawdzonej palarni

Świat kawy jest światem bardzo specjalistycznym. Kawa jest to bowiem z jednej strony produkt masowy, którego wszędzie pełno, a z drugiej strony kawa 100% arabica może być prawdziwym rarytasem, czymś wyjątkowym, dostępnym tylko dla specjalistów i koneserów. Ten dualizm jest problematyczny, ponieważ jeśli chcemy dobrej kawy, zazwyczaj nie możemy stawiać na produkty masowe, które są popularne, ale produkowane po kosztach. Musimy zaufać ekspertom.

Kawa z dobrego źródła

W przypadku kawy najważniejsze jest odpowiednie źródło. Dobra palarnia kawy zawsze doskonale wie, skąd pochodzi jej produkt i co bardzo ważne, jest to kawa single origin. Na rynku dominuje kawa, która jest mieszanką wszystkiego, co udało się różnym pośrednikom kupić w atrakcyjnej cenie.

Mieszanie takich kaw powoduje, że zazwyczaj można uzyskać w miarę podobny produkt i ta sama marka nie będzie nas zaskakiwała, co nie zmienia w niczym faktu, że tego typu kawa blend zawsze będzie miała przynajmniej trochę inny. Nie można jej zaufać, a już na pewno nie będzie miała wyrazistego charakteru.

Gdzie kupić dobrą kawę?

Najlepsza kawa na rynku to zawsze kawa speciality, czyli kawa o specjalnych właściwościach. Kawa, podobnie jak wino, swój smak zawdzięcza na równi dokładnemu gatunkowi rośliny, z jakiego jest produkowana oraz procesowi produkcji, na co składa się wszystko związane z miejscem wzrostu rośliny oraz sposobu jej obrabiania.

W żadnej z tych kwestii nie możemy zdać się na ślepy los, ponieważ w takiej sytuacji nasz wybór zawsze będzie nie najlepszej jakości. Trzeba zaufać specjalistom. Nie ma wyjścia. Sprawdź: https://blueberryroasters.eu/pl/palarnia-producent-kaw/